Zalety butelek filtrujących wodę

Dzbanki filtrujące – czy to naprawdę działa
Dzbanki filtrujące – czy to naprawdę działa?
14 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie
Zalety butelek filtrujących wodę

Czysta, zdrowa woda jest nam niezbędna do życia. Lekarze i dietetycy zalecają, byśmy wypijali ok. 1,-5-2 litrów wody dziennie. Pijemy więc albo wodę w butelkach (jeśli chcemy uniknąć wszelkich zanieczyszczeń mikrobiologicznych), albo wodę z kranu (jeśli nie chcemy płacić za dodatkową wodę i nie mamy ochotę dźwigać ze sklepu ciężkich butelek). Jest jednak i trzecia możliwość – butelka filtrująca wodę

Butelki filtrujące wodę dostępne w ofercie Dafi https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem. Zdobywają coraz większą popularność wśród wszystkich osób, którym zależy na piciu czystej wody, są też często wybierane na prezent. I nic dziwnego – zalety butelek filtrujących wodę są tak liczne, że ich użytkownicy nie wracają już do wody butelkowanej ze sklepu. Oto najważniejsze z nich.

Czysta woda gdziekolwiek jesteś

W domu, w pracy, w szkole, na spacerze w mieście, na szlaku turystycznym, w górach czy nad jeziorem – z butelką filtrującą wodę masz dostęp do czystej, smacznej wody gdziekolwiek jesteś. Jak to działa? Bardzo prosto. Butelki filtrujące wodę wyposażone są w wymienne filtry, które w ciągu kilku minut skutecznie odfiltrują z wszelkich zanieczyszczeń wodę pochodzącą czy to z kranu, czy to z jeziora, czy to z górskiego strumienia. Nieważne więc, gdzie w danej chwili się znajdujemy – jeśli mamy przy sobie butelkę filtrującą wodę, możemy śmiało pić z nich wodę każdego rodzaju (oprócz słonej wody morskiej). Odpada więc konieczność wypatrywania przez spragnionych wędrowców najbliższego spożywcza – po co kupować wodę w plastikowej butelce, skoro w każdej chwili możemy ją mieć za darmo?

Poręczny rozmiar

Wśród zalet butelek filtrujących wodę nie bez znaczenia jest ich mały rozmiar. Zamiast kupować np. 2 butelki 0,5-litrowe czy większą 1,5-litrową, wystarczy nam jedna mała butelka filtrująca 0,5-litrowa, w miarę potrzeb napełniana co jakiś czas wodą z dowolnego miejsca. Jest to nieoceniona wygoda zarówno w czasie wycieczek, jak i w domu, bo nie musimy już ani dźwigać ciężkich butelek z wodą, ani za nią płacić – ani za wodę, ani za butelkę, którą i tak możemy potem tylko wyrzucić. Tymczasem butelki filtrujące wodę służą użytkownikom przez wiele lat.

Przyjazne środowisku

Zalety butelek filtrujących wodę to nie tylko wygoda i oszczędność, ale i proekologiczność. Woda butelkowana ma, oprócz konieczności zapłacenia za nią, ma drugą poważną wadę – swoje opakowanie, czyli plastikowe butelki, które generują tony niepotrzebnych plastikowych śmieci. W dobie rosnące świadomości ekologicznej trudno nie zdawać sobie sprawy, jakie to szkodliwe dla naszej planety. Tymczasem butelki filtrujące wodę służą nam wiele lat – wymieniamy w nich jedynie filtry.

Opłacalne ekonomicznie

Wiele osób niesłusznie sądzi, że właśnie z wymianą filtrów wiążą się wysokie koszty. Nic bardziej mylnego. Jedna butelka filtrująca wodę ze średniej półki cenowej jest w stanie zastąpić ok. 300 litrów wody. Koszt 180 litrów wody butelkowanej (mniej więcej tyle powinna wypijać w miesiącu 4-osobowa rodzina, czyli ok. 1,5 litra na osobę dziennie) to ok. 200 zł (przyjmując, że jedna butelka 1,5-litrowa kosztuje 1,70 zł). Tymczasem koszt jednego filtra, wystarczającego na standardowy czas 30 dni, to ok. 15 zł miesięcznie. Razem daje to nam oszczędność 185 zł miesięcznie.